تبلیغات
دانلود بهترین آهنگ های خارجی - Queen - Bohemian Rhapsody
دانلود بهترین آهنگ های خارجی

كتاب ركوردهای گینس پس از الویس پریسلی،كلیف ریچارد،و بیتلز،گروه كویین را به عنوان مقام چهارم محبوب ترین گروه در تاریخ موسیقی ثبت نموده است.

بی تردید فردی مركوری خواننده ی گروه كویین را میتوان به خاطر توانایی های چشمگیر نمایشی صحنه، و نیز استعداد خارق العاده ای ذاتش اش كه وی را صاحب یكی از برترین صداهای تاریخ موسیقی پاپ و خالق برخی از جاودانه ترین و به یاد ماندنی ترین ترانه های قرن بیستم ساخته است،یكی از بزرگترین هنرمندان موسیقی راك تمام دوران دانست.فردی مركوری با نام اصلی فرخ بول سرا در سال 1964 در زنگبار از پدر و مادری ایرانی و زرتشتی به دنیا آمد.پدرش به دلایل شغلی مجبور بود،دایم به هندوستان سفر كند و فرخ كوچك ناچار مدت های طولانی تنها می ماند.پس به هندوستان نقل مكان كردند و فرخ در مدرسه ی شبانه روزی سنت پیتر نزدیك بمب‍یی ثبت نام نمود.قبلا تلفظ دشوار نام فرخ برای اطرافیان كه بیشترشان انگلیسی زبان بودند،سبب شده بود كه والدینش نام او را به فردریك تغییر دهند،اما در همین مدرسه بود كه همكلاسی هایش وی را فردی خطاب نمودند،امری كه خیلی زود مورد پذیرش خانواده نیز قرار گرفت.فردی در این مدرسه هم در ورزش و هم در كارهای هنری دانش آموزی نمونه بود و در 12 سالگی با دریافت نشان افتخار مدرسه به عنوان دانش آموز ذوفنون و همه فن حریف مورد تشویق قرار گرفت.وی عاشق هنرهای تجسمی و طراحی بود(آرم گروه كویین طراحی خوذ اوست).اما بیش از آن شیفته موسیقی بود و كم كم موسیقی را بر كارهای مدرسه ترجیح می داد.مسیولان مدرسه كه استعداد فوق العاده اش را در موسیقی دریافتند وی را به كلاس های فوق العاده ی موسیقی فرستادند و وی نخستین درس های موسیقی را با فراگیری پیانو آغاز نمود.همچنین فعالانه در گروه همسرایان و نمایش مدرسه شركت كرد.هنگامی كه 12 سال بیشتر نداشت به همراه چهار تن از همكلاسی هایش یك گروه راك اند رول در مدرسه تشكیل داد كه در مراسم مختلف مدرسه كنسرت می دادند.فردی در این گروه نوازنده ی پیانو بود.
با اتمام مدرسه در 1962 با خانواده به زنگبار بازگشت.اما آنها در 1964 به خاطر نا آرامی های زنگبار به انگلستان مهاجرت كردند.پس از گذراندن یك دوره ی دو ساله ی كالج،در سال 1966 تحصیل دررشته ی گرافیك را در دانشكده ی هنر ایلینگ را آغاز نمود.یكی از همكلاسی هایش در دانشگاه،به نام تیم استافل نوازنده ی گیتار بیس بود. وی كه عضو گروه اسمایل(Smile) بود چند بار فردی را به تماشای تمرین این گروه برد،گروهی كه از دو تن از یاران ثابت آینده ی كویین یعنی برایان می نوازنده ی گیتار بیس و راجر تیلور نوازنده ی سازهای كوبه ای از اعضای آن بودند.به تدریج میان او و گروه اسمایل صمیمیتی به وجود آمد و تماشای تمرینات آن ها انگیزه ی شركت وی در گروه های مختلفی چون آیبكس و ركیج و چند گروه دیگر شد.البته اكنون دیگر نه پیانیست،که خواننده ی گروه بود.
سال 1969 وی مدرک خود را در رشته ی گرافیک اخذ نمود.اما همچنان به اجرای موسیقی و ترانه سازی مشغول بود ولی چون این کار هنوز درآمد مناسبی نداشت در تابستان همان سال با راجر تیلور غرفه ای در بازار کنزیگتون باز کرد که بیشتر آثار هنری خود و دیگر دانشجویان ایلینگ را درآن می فروخت.البته خیلی زور کار آنها به فروش لباس های نو و دست دوم تبدیل شد.در آغاز سال 1970 با جدا شدن تیم استافل از گروه اسمایل،فردی رسما تقاضای عضویت در گروه آنها را نمود.در ابتدا اعضای گروه در پذیرش او مردد بودند: تردید آنها به خاطر رفتارهای افراطی نمایشی روی صحنه،و طرز نگاه کردن و روبرو شدن وی با تماشاگران بود.اما نمی توانستند صدای فوق العاده و شوق بر انگیزکننده و ایده های بسیلر و برتر او را انکار کنند و او پذیرفته شد.اکنون گروه آنها به یک نام نیاز داشت و در میان اسامی گوناگون،نامی را که فردی پیشنهاد داده بود برگزیدند: کویین.می توان تاریخ نخستین کنسرت آنها را 27 ژوین 1970 ثبت نمود،شبی که به صحنه رفتند و شخصیتی متفاوت از خود به نمایش گذاشتند.در حالی که اعضای سایر گروه ها لباس های جین و تی شرت ساده می پوشیدند،کویین ها با ظاهری پر زرق و برق و جامه های ابریشمین و فاخر روی صحنه رفتند.در تابستان همین سال فردی که گمان میکرد نام خانوادگی اش برای ستاره شدن مناسب نیست،آن را از بول سرا به مرکوری (پیام آور خدایان) تغییر داد.
بسیاری از ترانه های موفق گروه کار فردی بود و به راستی که آثار و ابتکاراتش وی را ستون اصلی کویین ساخته بود.برای نمونه خواننده،شاعر و آهنگساز حماسه کولی (Bohemian Rhapsody)،مشهورترین اثر کویین که پس از انتشار برای 9 هفته در رده های بالای فهرست محبوب ترین ها قرار داشت و در یک نظرسنجی ترانه ی برتر هزاره موسیقی شناخته شد،ساخته اوست.(همینی که الان میذارم).
در اواخر دهه ی هشتاد فردی دچار بیماری شد و پزشکان بیماری وی را ایذر تشخیص دادند.وی ابتلا به این بیماری را از نظر عموم پنهان نمود تا با تمرکز بیشتر و به دور از حاشیه بتواند فعالیت های هنری اش را ادامه دهد.
در 23 آوریل 1991 فردی در یک بیانیه ی عمومی مردم را از بیماری خوذ آگاه ساخت.فردای آن روز او،فردی مرکوری،هنرمندی که مدت دو دهه بر قله ی موسیقی راک جای داشت،در خانه اش در لندن درگذشت.یک سال بعد،به مناسبت سالورز درگذشتش در استادیوم ویمبلی لندن غوغایی به پا بود.بازماندگان گروه کویین به همراه گروه های مشهور و غول های موسیقیراک گرد هم آمدند تا با اجرای برنامه یاد فردی را گرامی بدارند و نیز اعانه ای به نفع درمان بیماران ایدزی فراهم آورند.در میان آنها هنرمندان و گروه هایی مانند متالیکا(Metallica)،گانز اند روزز(Guns n’ Roses )،التون جان(E.John)،دیوید بووی،راجر دالتری،جورج مایکلو لیزا مینه لی حضور داشتند وبه اجرای برنامه پرداختند،ولی افسوس! مگر کسی می تواند جای فردی را بگیرد؟!!!

______________________________________________________

نقد آهنگ


1_حماسه کولی (Bohemian Rhapsody) قصه جوانکی است که دستش را بر سر اتفاق به قتل مردی آلوده کرده و این شب آخر اوست در سلول انفرادی زندان...او روح خویش را چون فاوست گوته به شیطان فروخته و اینک قصد دارد آن را باز پس گیرد اما شیطان او را رها نمیکند.او قادر نیست نام خدا را بر زبان آورد.اما ناگهان در دنیای تب آلود و وحشت و اوهام پیش از اعدام نام خدا را به زبان می آورد: بسم الله ... نام خدا به هر زبان آرامش بخش است و بدین ترتیب روحش را از شیطان آزاد می کند.اینک او برای مرگ آماده است و دیگر هیچ چیز برایش اهمیت ندارد....باد به هر سو که میخواهد بوزد...او با استعانت از نام پروردگار خویش رستگار شده است.

2-Bohemian Rhapsody یکی از مشهورترین و موفق آهنگهای گروه Queen است و که در سال 1975 همراه با آلبوم A Night at the Opera منتشر شد و موفقیت بی نظیری را به دست آورد و توانست 9 هفته پیاپی در صدر پرفروشترین آهنگهای انگلستان باقی بماند. همچنین در حال حاضر با 2,176,000 نسخه فروش ، سومین پرفروشترین آهنگ همه دوران در انگلیس است.

Bohemian Rhapsody چهار سبگ مختلف را در چهار قسمت خود با هم ترکیب می کند و جالب اینجاست که این آهنگ Chorus ندارد . آهنگ داستان مرد جوانی را روایت می کند که مرتکب جنایت می شود و چهار قسمت آهنگ حالات او را نشان می دهد . قسمت اول (آیا این رویاست یا واقعیت ؟) شُک و حیرت زدگی او را بعد از انجام این جنایت بیان می کند . در قسمت دوم ، او به مادرش اعتراف می کند ( در ذهن خودش یا واقعیت مشخص نیست ) ولی ناامیدی بر او چیره می شود و خودکشی می کند . ادامه قسمت دوم خودکشی را شرح می دهد . در قسمت سوم ، او مرده است و حالا مورد قضاوت قرار گرفته است . او خود را پسری بیچاره معرفی می کند و درخواست بخشش می کند . قسمت سوم بحثی است که بر سر سرنوشت او درگرفته است و فرشتگان درخواست بخشش او را میکنند ولی نیرویی دیگر ، به دنبال مجازات اوست . او محکوم می شود و به جهنم انداخته می شود . تنها چیزی که می خواهد شانسی دوباره و نجات از عذاب است ، پس با خشم خدا را خطاب می کند و از او فرصتی دوباره می خواهد ولی درخواستش رد می شود . ناامیدی بر او چیره می شود و امیدش را از دست می دهد و تسلیم سرنوشتش می شود . Is this the real life?
Is this just fantasy?
Caught in a landslide
No escape from reality
Open your eyes
Look up to the skies and see
I'm just a poor boy (Poor boy)
I need no sympathy
Because I'm easy come, easy go
Little high, little low
Any way the wind blows
Doesn't really matter to me, to me

Mama just killed a man
Put a gun against his head
Pulled my trigger, now he's dead
Mama, life has just begun
But now I've gone and thrown it all away
Mama, ooh
Didn't mean to make you cry
If I'm not back again this time tomorrow
Carry on, carry on as if nothing really matters

Too late, my time has come
Sends shivers down my spine
Body's aching all the time
Goodbye, everybody
I've got to go
Gotta leave you all behind and face the truth
Mama, oooooooh (Anyway the wind blows)
I don't want to die
Sometimes wish I'd never been born at all

[Guitar Solo]

I see a little silhouetto of a man
Scaramouch, Scaramouch, will you do the Fandango
Thunderbolt and lightning, very, very frightening me
(Galileo) Galileo (Galileo) Galileo, Galileo Figaro
Magnifico-o-o-o-o
I'm just a poor boy nobody loves me
He's just a poor boy from a poor family
Spare him his life from this monstrosity

Easy come, easy go, will you let me go?
Bismillah! No, we will not let you go
Let him go
Bismillah! We will not let you go
Let him go
Bismillah! We will not let you go
Let me go (Will not let you go)
Let me go (Will not let you go) (Never, never, never, never)
Let me go, o, o, o, o
No, no, no, no, no, no, no
(Oh mama mia, mama mia) Mama Mia, let me go
Beelzebub has the devil put aside for me, for me, for me!

So you think you can stone me and spit in my eye
So you think you can love me and leave me to die
Oh, baby, can't do this to me, baby
Just gotta get out, just gotta get right outta here

[Guitar Solo]
(Oooh yeah, Oooh yeah)

Nothing really matters
Anyone can see
Nothing really matters
Nothing really matters to me

دانلود آهنگنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389 توسط milad gh